کلنگ زنی مجتمع تولید آهک در شهرستان کیار

نوین اقتصاد پارس - novinepco - اقتصاد نوین پارس-نوین اقتصاد پارس - novinepco - اقتصاد نوین پارس-نوین اقتصاد پارس - novinepco -

بزرگترین مجتمع تولید آهک صنعتی کشور با سرمایه گذاری مشترک ایرانی و خارجی حدود۱۱۰۰میلیارد تومان و اشتغالزایی ۷۰۰ نفر در شهرستان کیار کلنگ زنی شد.

پروژه مجتمع تولید آهک و صنایع وابسته، یکی از پروژه های با اهمیت صنعتی کشور است،‌که امروز مراسم کلنگ زنی آن در شهرستان کیار با حضور مسئولان ارشد استانی برگزار شد.

این پروژه در فاز اول اقدام به احداث کارخانه تولید آهک به ظرفیت ۱۸۰۰ تن تولید روزانه شامل؛ آهک میکرونیزه ، آهک هیدراته و کربنات کلسیم رسوبی یا همان آهک PCC را خواهد نمود ، البته در این مدت زیرساخت های کلی پروژه نیز به انجام خواهد رسید .

کارخانه ای با این ظرفیت تولید در زمره بزرگترین تولید کنندگان دنیا خواهد بود و در کشورهای همجوار و خاور میانه فقط شرکت نوح در کشور ترکیه ظرفیت تولیدی برابر با ۶۵۰ تن آهک در روز تولید می نماید و یکی دیگر از بزرگترین تولید کنندگان آهک جهان به ظرفیت ۸۵۰ تن در کشور برزیل می باشد و در مورد تولید بتن سبک یا همان AAC باید اعلام نمائیم واحد تولید این مجتمع از بهترین برند دنیا انتخاب شده و با ظرفیت ۲۰۰۰ متر مکعب تولید روزانه بزرگترین خط تولید در یک کارخانه AAC در دنیا خواهد بود و تا کنون سازنده این خط تولید چنین ماشین آلاتی را با این حجم تولید ، نساخته است .

این مجتمع در زمینی به مساحت ۶۱ هکتار احداث می گردد و جمع مبلغ سرمایه گذاری این واحد عظیم صنعتی بالغ بر دوازده هزار میلیارد ریال می باشد ، که ۲۰ درصد آن از منابع داخلی تامین می شود و ۸۰ درصد آن از طریق فاینانس خارجی و به صورت EPCF که همان مهندسی ساخت و تامین مالی می باشد صورت خواهد پذیرفت .

سطح زیر بنای این مجتمع برابر ۱۵۰ هزار متر مربع خواهد بود .
در ابتدای راه اندازی فاز اول این کارخانه برآورد می گردد حداقل ۱۰۰۰ نفر بطور مستقیم مشغول بکار گردند و مطمئنا به صورت غیر مستقیم نیز افراد بسیاری مشغول بکار خواهند شد، که این امر باعث رونق منطقه و اشتغال زائی در کشور خواهد شد.
بر اساس برآورد این شرکت و در صورت عدم بروز مشکلات این پروژه ظرف مدت ۳ سال به بهره برداری خواهد رسید؛‌ هر چند از همین ابتدای شروع بکار پروژه ، تعداد زیادی پرسنل در این واحد صنعتی جهت امور زیر بنائی مشغول بکار خواهند شد.
مدیران شرکت اعلام می کنند: ما خواهیم توانست در خلال این ۳ سال بعضی از واحدهای کوچک پروژه را به بهره برداری برسانیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *